Kırışıklık Tedavisi

Zaman geçtikçe cildimiz elastikiyet özelliğini de kaybediyor ve yavaş, yavaş dokularıyla birlikte aşağı doğru sarkmaya başlıyor. Çok, çok aşırı sarkmış vakalarda yüz germe ameliyatı yapılıyor veya kısmı yüz germe ameliyatı yapılıyor ama ufak sarkmalarda ve ameliyattan korkanlarda başka yöntemler devreye sokuluyor. Burada ise ufak tefek girişimlerle cilt elastikiyetini artırarak alttaki deriyi iplerle yani örümcek ağı denilen bir yöntemle yukarı doğru çekmeye çalışılıyor ancak bu işlem için doğru hasta seçmek önemli.

Doğru hastanın kriterini ise şu şekilde açıklayabiliriz bacağı kırılmış bir hastayı kadın doğumcuya götüremeyiz eğer hastanın şikayetleri çok hat safhada ise ve ufak medikal girişimlerle toparlanamayacak isek buna cerrahi olduğunu söylemek gerekir

Burada anlatmak istediğim konu sarkmanın ve kırışıklığın bir miktarı var. Sarkma eğer sizin iple gerdirebileceğinizden ya da kırışıklık sizin iğne ile doldurabileceğinizden daha büyük ise o zaman bu işlemlere hiç girmemeniz gerekir.

BUY NOW
Whatsapp'tan Bize Yazın whatsapp